Zrób pierwszy krok w cyfrowy świat

21 marca 2013r w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie ul. Waryńskiego 11 (dawny sąd) odbędzie się spotkanie pod hasłem „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Czas spotkania – godz. 16.00. Spotkanie wpisuje się w międzynarodową kampanię „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Tydzień z Internetem 2013 jest adresowany do osób, które nie miały dotąd żadnych bliższych kontaktów z Internetem i sprzętem komputerowym, nie do osób, które już zrobiły pierwszy krok i chcą teraz podjąć naukę korzystania z konkretnego programu informatycznego lub obsługi komputera. Zajęcia mają za zadanie zachęcić do korzystania z Internetu poprzez ukazanie realnych korzyści, jakie może dać pokoleniu 50+ cyfrowy świat, a także przełamać obawy i strach, jakie często powstrzymują osoby z generacji 50+ przed zrobieniem pierwszego kroku w Internecie.

Tydzień z Internetem 2013 trwa od 18 do 24 marca, koordynowany jest przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Zapraszamy szczególnie osoby starsze, które czują obawę przed kontaktem z komputerem, a chciałyby zacząć przygodę z Internetem.

Informacje: tel. 663 569 322

Zrób pierwszy krok w cyfrowy świat
Więcej o: , , ,

Skip to content