Zakup nowości wydawniczych 2010

W ramach Narodowego Programu Kultury “Promocja Czytelnictwa” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało w roku 2010 dotację na zakup nowości dla bibliotek publicznych w województwie łódzkim w kwocie 592 275 zł.

Biblioteki w powiecie wieruszowskim otrzymały 24.400 zł. Należy zauważyć, że to ważny program dla środowiska bibliotek publicznych.
Celem programu jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych i dostępu do zbiorów, w tym wsparcie wydawnictw i sieci dystrybucji książki, zwiększenie efektywności promocji polskiej książki, rozwój czasopism oraz zwiększenie zainteresowania książką.

Powiatowa Biblioteka Publiczna dzięki dotacji zakupiła 140 książek, głównie podręczników akademickich. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o takie działy jak medycyna, ekonomia, marketing, zarządzanie, finanse, bankowość, prawo, psychologia i pedagogika.

Więcej o: , , , ,