Zabawa słowami między regałami i Literackie Podchody czyli Noc Bibliotek 2020 r

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek przypadło 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”. Tegoroczną edycję Nocy Bibliotek zorganizowaliśmy wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wieruszowie.

Zabawa zaczęła się w naszej bibliotece. Stąd uczestnicy pokierowani zostali do kolejnych punktów według wskazówek, które otrzymali po wykonaniu danego zadania. Przy każdej wskazówce dodane były litery, z których należało ułożyć hasło, pozwalające zakończyć grę w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie o godz.10.00 drużyny rozpoczęły literackie podchody. Uczestnicy mieli za zadanie znaleźć hasło ukryte w tytułach lub w treści książek.

Po odnalezieniu hasła otrzymali kopertę z wiadomością. Uczestnicy musieli udać się w miejsce zaznaczone na mapie. Następnie odwiedzili kolejne punkty i wykonywali poszczególne zadania. Punkty zadaniowe to: Budka bookcrossingowa, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Przystań Kajakowa, Park przy stadionie, Rynek.

Ostatnim punktem zabawy była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gdzie odbył się finał i rozdanie upominków oraz projekcja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

Skip to content