„Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” w bibliotece w Wójcinie

Tradycją stało się, że w tygodniu bibliotek odbywają się spotkania autorskie w ramach akcji „Z Książką na Walizkach”. W roku bieżącym są to już XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, pod hasłem: „Niesamowite historie”, których organizatorem jest Wydawnictwo Literatura z Łodzi.                             

W wójcińskiej bibliotece, dnia 9 maja 2024 roku, gościliśmy Pana Andrzeja Marka Grabowskiego, autora powieści dla dzieci  i starszych dzieci, programów telewizyjnych dla dzieci, tj. : Tik-Tak, Ciuchcia, Budzik i innych, scenariuszy filmów animowanych oraz piosenek, m. in. : Kulfon co z ciebie wyrośnie, Witaminki. Pan Grabowski ciekawie opowiadało swoich książkach: skąd czerpie pomysły, ile czasu zajmuje mu napisanie powieści itp.. Uczestnicy spotkania mieli okazję „na żywo” poznać Kulfona oraz zająca z pierwszej książki pisarza „Zając i Poziomka”.

Przy okazji spotkań „Na Walizkach” Literatura ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci, tytuł tegorocznego konkursu to oczywiście „Niesamowite historie”.  Wpłynęło osiem pięknych prac, z których trzy nagrodziło Wydawnictwo Literatura, książkami i dyplomami, autorzy prac to: Antonina Małecka, Zofia Hatalska i Lena Krystek. Praca Zofii Hatalskiej  z klasy IV została zabrana na finał do Łowicza. Pozostali młodzi twórcy prac otrzymali nagrody książkowe od biblioteki. 

Biblioteka dziękuje uczniom, nauczycielom i opiekunom ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie, za udział   i zaangażowanie w organizację spotkania.

GBP Łubnice/Filia Wójcin

Skip to content