XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już po raz 15 obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Jak co roku, w to święto czytania włączyła się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. Do wspólnego czytania dzieciom zaproszono przedstawicieli min. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Przedborów, Szpitala Powiatowego,  Wieruszowskiego Klubu Karate Kyokushin HUSARIA, bibliotek. Wszyscy zaproszeni goście chętnie zgodzili się poczytać naszym milusińskim. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy. W to doroczne święto czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk.

30 i 31 maja oraz 2 czerwca głośne czytanie odbyło się w wieruszowskich przedszkolach: Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Mali Odkrywcy”, Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 1, w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3, Przedszkolu Sióstr Jadwiżanek oraz w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Zielony Listek”. Przed dziecięcą publicznością wystąpili: Radosław Szkudlarek z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, Waldemar Kopacki Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie. Straż reprezentował również Damian Polowy i Dariusz Górecki, Renata Świeściak – wiceburmistrz Wieruszowa, Krzysztof Pielesiak – Urząd Miejski, ratownicy medyczni Adam Fiołka i Mariusz Małys, karatecy Wojciech Pisula, Jacek Piwowar i Piotr Makowski z Wieruszowskiego Klubu Husaria, a także pielęgniarki Aneta Leszczyńska i Janina Winkowska ze Szpitala Powiatowego, Jarosław Tomczyk – Leśniczy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie Łukasz Zawada, Dariusz Lipiński, Sylweriusz Sienkiewicz oraz wicestarosta Mirosław Urbaś. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wierszy i bajek naszych najpopularniejszych poetów. W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie imprezy przedszkolaki dostały od czytających słodkie niespodzianki.

3 czerwca przed szkolną, dziecięcą publicznością w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie oraz w Oddziale Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili znakomici goście. Jak co roku nie zabrakło służb mundurowych. Policję reprezentował Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek a Straż Pożarną Karol Brylak. W mundurze pojawił się również Leśniczy Jarosław Tomczyk oraz pilot wojskowy Piotr Polański. W białym stroju karateki wystąpił Piotr Makowski. Szpital Powiatowy reprezentowała prezez Eunika Adamus oraz pielęgniarka Emilia Płuska. Czytała również Paulina Jany i Marzena Janczak ze Starostwa Powiatowego. Biblioteki reprezentowały Aneta Możdżanowska z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy w wykonaniu przybyłych gości. Dzieci w podziękowaniu przygotowały dla gości własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie całej imprezy uczniowie otrzymali od czytających słodkie niespodzianki. W szkole, nad całą imprezą, czuwała Beata Łuczak oraz nauczycielki klas I-III a także dyrektor SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie Agata Barańska.

Warto również zaznaczyć, że do tej ogólnopolskiej kampanii włączyły się także biblioteki z całego naszego powiatu. Nad całością imprez czuwała Elżbieta Dąbrowska Koordynator Wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz Aneta Możdzanowska -dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie. Korzystając z okazji, chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję głośnego czytania.

Więcej o: , ,

Skip to content