XV Festiwal Piosenki z Bajki

2 czerwca 2023 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się XV Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki”. Ogłoszony został  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury

Festiwal odbył  się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”  pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego.  Na konkurs wpłynęło 22 zgłoszenia z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.   

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Dzieci śpiewały repertuar  bajkowy. Oprócz wspaniałego wykonania, dzieci prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach.

Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:

Elżbieta Żłobińska 

Amelia Michalczyk

Maciej Chwołka

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w  kategorii : Przedszkola

I miejsce  –  Maria Glapa

II miejsce –  Zofia kania

III miejsce – Celina Szot

Wyróżnienie – Iga Kędzierska

w kategorii : Szkoły Podstawowe I-III

I miejsce-   Marcelina Domal

II miejsce– Szymon Hudela

III miejsce– Barbara Bezen

Wyróźnienie – Samantha Terpis

Nagrody małym gwiazdom wręczała w imieniu  starosty  Karolina Kaźmierczak. Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki. Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu.

Sponsorem nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Firma Mad-Pak oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Skip to content