XIV Powiatowy Festiwal Piosenki z Bajki

XIV Festiwal Piosenki z Bajki już za nami. W tym roku, kolejny raz bajkowy koncert odbył w Manufaktura Smaku – Letnia Strefa Chillout na wieruszowskim rynku.

Na konkurs wpłynęło 9 zgłoszeń z 2 przedszkoli i 3 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.   Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Wśród placówek,  które przystąpiły do konkursu znalazły się przedszkole: Przedszkole nr 1 w Wieruszowie, Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Osieku  oraz szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa  w Mieleszynie, Szkoła Muzyczna Yamaha w Wieruszowie.

Małych wokalistów oceniała komisja konkursowa w składzie: Kacper Kos, Elżbieta Żłobińska, Małgorzata Skolankiewicz.

Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii Przedszkola

I miejsce Pola Rybak

II miejsce Nicole Kasprzak. Osoba towarzysząca Jagoda Migdał

III miejsce Emilia Kruszyńska

W kategorii Szkoły Podstawowe I-III

I miejsce Maja Lis

I miejsce Marcelina Domal, Pola Bryłka

III miejsce Barbara Bezen

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

W trakcie narady jury wystąpili uczestnicy „Pracowni Wokalnej” z WDK, prowadzonej przez Panią Lonię Marynak.

Tradycyjne Festiwal odbył  się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pod honorowym patronatem starosty Wieruszowskiego, którego reprezentowała pani Agnieszka Polus – Sekretarz Powiatu.

Sponsorem nagród rzeczowych był Powiat Wieruszowski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Wieruszowski Dom Kultury

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy opiekunom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów i przygotowanie dla nich przepięknych strojów.

Skip to content