XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już po raz dwunasty obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Jak co roku w to święto czytania włączyła się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. Do wspólnego czytania dzieciom zaprosiła przedstawicieli min. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego. Wszyscy zaproszeni goście chętnie zgodzili się poczytać naszym pociechom. W wieruszowskich szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbywają się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy. W to doroczne święto czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk: radni, nauczyciele, bibliotekarze, urzędnicy, policjanci, strażacy itp.

3 czerwca 2013 – Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 1 i Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieruszowie

3 czerwca 2013r głośne czytanie odbyło się w wieruszowskich przedszkolach: Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 1 oraz w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3. Przed dziecięcą publicznością wystąpili: Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek, Anita Chwiołka i Karol Brylak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie, Bogdan Nawrocki Burmistrz Wieruszowa oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie Mirosław Urbaś wicestarosta i Dominika Wojtysiak , a także Elżbieta Dąbrowska z Powiatowej Biblioteki Publicznej, Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie oraz Jolanta Mieszkalska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieruszowie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wierszy przygotowanych przez gości. W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie imprezy przedszkolaki dostały od wszystkich czytających słodkie niespodzianki.

4 czerwca 2013 – VI Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

4 czerwca 2013r już po raz szósty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki, nad którym honorowy patronat objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W koncercie galowym wystąpili uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z powiatu wieruszowskiego i śpiewali swoje bajkowe piosenki. Korzystając z okazji koordynator wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom Elżbieta Dąbrowska złożyła podziękowania wszystkim, którzy chętnie włączają się do akcji głośnego czytania.

5 czerwca 2013 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

5 czerwca 2013r przed szkolną, dziecięcą publicznością w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie oraz w Oddziale Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili znakomici goście. Jak co roku nie zabrakło służb mundurowych. Policję reprezentował Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek a straż pożarną sam Komendant Waldemar Kopacki. Czytała również Karolina Boguś przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Wieruszowie , Urząd Miejski reprezentował Waldemar Urbaniak. Czytała również Elżbieta Dąbrowska z Powiatowej Biblioteki Publicznej, Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej oraz Izabela Kozłowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Gazetę Łącznik reprezentował Patryk Hodera. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy w wykonaniu tak znakomitych gości. Dzieci w podziękowaniu przygotowały dla gości własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie całej imprezy uczniowie otrzymali od gości słodkie niespodzianki. W szkole, nad całą imprezą, czuwała Beata Łuczak oraz Beata Nowak nauczycielki klas I-III a także dyrektor SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie Agata Barańska .

Warto również zaznaczyć, że do tej ogólnopolskiej kampanii włączyły się także biblioteki z całego naszego powiatu. Nad całością imprez czuwała Elżbieta Dąbrowska Koordynator Wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.

Więcej o: , , , , ,

Skip to content