XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w GBP w Czastarach

W dniach od 1 – 8 czerwca 2013r. odbywał się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Gminna Biblioteka Publiczna w Czastarach po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Dnia 4 czerwca 2013 roku Bibliotekę w Czastarach odwiedzili , zaproszeni uczniowie klas pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Czastarach wraz z wychowawczyniami Panią Zofią Dudka oraz Panią Barbarą Kmieć.

Do czytania zaproszony został Członek Zarządu Stowarzyszenia Historycznego „Bataliony Obrony Narodowej”,  Pan Tomasz Jaciuk , który razem z Kierownik GBP Panią Danutą Kubacką prezentowali dzieciom utwory Juliana Tuwima , który jest patronem roku 2013. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały również znanych utworów Jana Brzechwy oraz Kornela Makuszyńskiego.

W środę 5 czerwca 2013 bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków 5-latki i 6-latki wraz z wychowawczyniami , które wysłuchały bajek i wierszyków czytanych przez Kierownik GBP Panią Danutę Kubacką.  Na koniec każdego spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe nalepki oraz zakładki do książek dot. akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz słodkości.

Gminna biblioteka Publiczna w Czastarach serdecznie dziękuje czytającym za zaangażowanie w akcję, a uczniom oraz przedszkolakom za przyjęcie zaproszenia.

Więcej o: , ,

Skip to content