XI Festiwal Piosenki z Bajki

24 maja 2018 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się XI Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki” ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury.

Festiwal odbył się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego. Na konkurs wpłynęło 12 zgłoszeń z przedszkoli oraz 7 zgłoszeń ze szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Wśród placówek, które przystąpiły do konkursu znalazły się: Przedszkole nr 3 w Wieruszowie, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek” Przedszkole nr 1 w Wieruszowie, Oddział przedszkolny przy SP w Teklinowie, Publiczne Przedszkole Samorządowe w Bolesławcu. Publiczne Samorządowe Przedszkole w Czastarach, Przedszkole Publiczne w Lututowie Publiczne Przedszkole Samorządowe w Galewicach oraz szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa w Mieleszynie, Szkoła Podstawowa w Ostrówku. Dzieci śpiewały repertuar bajkowy. Pojawiła Czarownica, Pszczółka Maja, Laleczka z saskiej porcelany oraz wiele innych bajkowych postaci. Oprócz wspaniałego wykonania dzieci prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach. Wielu wykonawcom towarzyszyły chórki oraz zespoły choreograficzne, które pokazały się w układach tanecznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

 • Henryka Mikołajczyk- nauczyciel muzyki
 • Konrad Grygowski – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu
 • Elżbieta Żłobińska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Wieruszowie

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii przedszkola

 • I miejsce – Aleksandra Głąb
 • II miejsce – Agata Niełacna
 • III miejsce- Lena Kubacka
 • Wyróżnienie- Antonina Kosatka, Julia Kacyna, Lena Matynia

W kategorii Szkoły Podstawowe I-III

 • I miejsce – Amelia Kania
 • II miejsce – Aleksandra Wiśniewska
 • III miejsce – Maja Bartnik
 • Wyróżnienie: Dominika Magiera

Nagrody małym gwiazdom wręczał wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Bogusław Kurzyński dyrektor WDK . Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki. Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu a także Jakubowi Musiał – akustykowi.

Sponsorem nagród rzeczowych był Powiat Wieruszowski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Wieruszowski Dom Kultury.

Więcej o: , ,

Skip to content