X jubileuszowy finał kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom

W 2001 roku Fundacja ABC XXI zainaugurowała kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego wszechstronnego rozwoju.

X jubileuszowy finał kampanii odbył się 26 marca 2012r w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Obchody jubileuszu 10-lecia kampanii i X finał kampanii zostały objęte honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Gala była okazją do podziękowania najbardziej aktywnym wolontariuszom, liderom i koordynatorom kampanii czytania: nauczycielom, bibliotekarzom, pracownikom placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju, a także firmom i instytucjom, które promują i na różne sposoby wspierają działania Fundacji.

W uroczystym spotkaniu wzięła również udział Elżbieta Dąbrowska, która od paru lat pełni funkcję koordynatora wojewódzkiego Kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Elżbieta Dąbrowska była również zaproszona na konferencję „Mądre wychowanie”, która odbyła się 27 marca br. w Bibliotece Narodowej w Warszawie, inaugurująca działania Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania. To jeden z najważniejszych projektów Jubileuszu 10-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, jest wszechnicą wiedzy adresowanej do rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy, młodzieży, edukatorów na temat bezpiecznej więzi dla całego życia człowieka, potrzeb rozwojowych dzieci, wspierania inteligencji emocjonalnej, właściwych sposobów nauczania dzieci i młodzieży, budowania dobrych relacji itp.

Informacje na temat IUMW będą dostępne na stronie www.iumw.pl

Więcej o: , , , , ,

Skip to content