X Festiwal Piosenki z Bajki

30 maja 2017 r. w Wieruszowskim Domu Kultury o godz.10.00 odbył się X Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki”. Ogłoszony został  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie

Festiwal odbył  się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”  pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego.  Na konkurs wpłynęło 11 zgłoszeń z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.   Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Wśród placówek,  które przystąpiły do konkursu znalazły się: Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek” w Wieruszowie, Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieruszowie, Przedszkole nr 1 w Wieruszowie, Przedszkole w Niwiskach, Przedszkole w Mieleszynie  oraz szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa w Niwiskach. Dzieci śpiewały repertuar  bajkowy. Pojawiła się Pszczółka Maja, Kaczka-Dziwaczka  , Calineczka  oraz  wiele innych bajkowych postaci. Oprócz wspaniałego wykonania dzieci prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach. Wielu wykonawcom towarzyszyły chórki oraz  zespoły choreograficzne, które pokazały się w układach tanecznych  przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Prace oceniał komisja konkursowa w składzie:

  • Sebastian Sikora – Muzyk, dyrygent
  • Konrad Grygowski – Muzyk, Dyrektor GOK w Bolesławcu
  • Bernadeta Okoń – Bibliotekarz.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w  kategorii  Przedszkola

I miejsce    Maja Szkudlarek

II miejsceAmelia Kania     

III miejsce  Hanna Janiaczyk

Wyróżnienie – Maja Lis

w kategorii Szkoły Podstawowe I-III

I miejsce-  Natalia Kołodziej

II miejsceAleksandra Wiśniewska

III miejsce- Wiktoria Tomaszek

Wyróżnienie – Julita Okoń

Nagrody małym gwiazdom wręczał  wicestarosta  Mirosław Urbaś. Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki. Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu a także Jakubowi Musiał – akustykowi.

Sponsorem nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Więcej o: , ,

Skip to content