Wystawa w bibliotece

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie do końca roku można oglądać kolejną wystawę. Tym razem są to prace uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy.

Autorami prac są głównie osoby niepełnosprawne. Niektóre z ekspozycji, np. te oparte na dość rzadkiej technice, budzą spore zainteresowanie. – Niekiedy jest tak, że należy pracować z tymi osobami na każdym etapie a niekiedy na etapie projektu czy doborze kolorów – przyznają terapeuci zajęciowi w ŚDS, Iwona Królak i Agnieszka Żuczkowska. – Nam w Czastarach przydałaby się pracownia stolarska, ponieważ mamy przewagę panów, którzy aktywnie działają w obrębie terapii zajęciowej i chcieliby właśnie więcej takich męskich zajęć z narzędziami. Wybraliśmy różne prace, tak aby pokazać różnorodność technik. Przekrój jest ogromny od prac malowanych, poprzez wyklejane, również rękodzieło hafty, dziewiarstwo.

Robert Śmiałek z Przywór w swoich pracach wykorzystuje gwoździe. – One muszą być bardzo rzadko ułożone aby zaszyć pole – przyznaje. – Są różne metody wiązania tych nitek. To jest głowa jelenia, trofeum. Ta praca powstawała około 3 tygodnie, poświęcaliśmy na nią około 2 – 3 godziny dziennie. Prac w ośrodku w Czastarach mamy więcej.

Więcej o: , ,

Skip to content