Wystawa modeli A.Dembeckiego w Sokolnikach – relacja

28 i 29 stycznia 2013r w Sokolnikach mogliśmy uczestniczyć w serii spotkań z Mistrzem Polski Andrzejem Dembeckim. Podczas 8 wizyt wystawę obejrzało i wykładu posłuchało ok 240 uczestników, głównie uczniów szkół z terenu Gminy Sokolniki.

Dembecki opowiadał historie związane z uczestnictwem Jego i Jego syna Łukasza w Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Polski, a także wielu innych zawodach. Młodzież mogła poznać tajniki “Formuły 1” modelarstwa. Zobaczyć na żywo jak zbudowany jest model ślizgu, a także poznać pasję budowy modeli tirów. Pokazy slajdów prosto z Mistrzostw budziły ogromne zainteresowanie, zresztą jak wszystkie inne filmy i historie opowiadane przez Pana Dembeckiego.

„Bo najważniejsze jest mieć pasję i ją realizować. Mistrzem może zostać każdy z Was bez względu na to czy pochodzi z wielkiej metropolii czy z małego miasteczka. Potrzeba tylko ogromnych chęci i ciężkiej pracy” – mówił Andrzej Dembecki do młodzieży, chcąc zarazić przybyłych do uprawiania jakiegokolwiek sportu, niekoniecznie modelarstwa.

Dyrektor Biblioteki Publiczna Gminy Sokolniki serdecznie dziękuje całej rodzinie Państwa Dembeckich, a szczególnie Panu Andrzejowi za wkład pracy i czas poświęcony na przeprowadzone pokazy.

Więcej o: , , ,

Skip to content