Wyjazd studyjny bibliotekarzy

W dniach 14-16 listopada 2013 r. miał miejsce wyjazd studyjny bibliotekarzy z województwa łódzkiego w ramach programu „Szkolenia dla bibliotekarzy 2013”. W wyjeździe uczestniczyła również Elżbieta Dąbrowska pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie. 14 listopada bibliotekarze wizytowali 2 biblioteki: Ośrodek Czytelnictwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych oraz Filię nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej-Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. 15 listopada bibliotekarze mieli możliwość zwiedzenia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz dość nietypowej Biblioteki Manhattan w Gdańskim Centrum Handlowym. 16 listopada bibliotekarze odwiedzili Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Piłsudskiego w Łodzi, która była organizatorem tego wyjazdu, zadbała również o to by uczestnicy mogli zwiedzić z przewodnikiem Toruń oraz Gdańsk. Przykłady bibliotek, które bibliotekarze mogli zwiedzić, pokazują, że współczesne biblioteki publiczne mają znacznie szersze i zróżnicowane zadania niż tylko wypożyczanie książek czy multimediów. Uczestnicy wrócili do swoich placówek pod dużym wrażeniem, z wieloma pomysłami i inspiracjami do nowych działań w swoich bibliotekach.

Więcej o: ,