Wybieram bibliotekę! Ogólnopolski Tydzień Bibliotek!

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Wybieram bibliotekę – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), w ramach którego w bibliotekach w całej Polsce odbywają się różnego typu imprezy przygotowane dla czytelników w każdym wieku. Nie zabraknie ich również i w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Oto niektóre z nich:

  • W piątek 8 maja dla najmłodszych przygotowaliśmy cykl spotkań pod tytułem „Powrót do przeszłości”.
  • 9 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców w godzinach 10.00-14.00 na „Dzień otwarty w bibliotece”. Chcesz się dowiedzieć więcej o bibliotece? Przyjdź. Zapytaj. Wybierz Bibliotekę!
  • 11 maja wybieramy bibliotekę i urodę. Zapraszamy o godz.9.30 na spotkanie z kosmetyczką Anetą Nowak, która odkryje tajniki bycia piękną w każdym wieku.
  • 12 maja o godz.10.00 – „Borusowe bajanie”. Zapraszamy na spotkanie z Wacławem Zabłockim, znakomitym gawędziarzem i znawcą kultury ludowej. Do 12 maja w bibliotece można oglądać także wystawę jego prac.
  • 13 maja o godz.10.00 – „Odjazdowo-rowerowo”. Zapraszamy na spotkanie z instruktorem turystyki rowerowej i pieszej Andrzejem Olbromskim.

W Tygodniu Bibliotek będzie również okazja do spotkania się bibliotekarzy z powiatu wieruszowskiego, wymiany doświadczeń i podzielenia się opiniami i pomysłami podczas obchodów Dnia Bibliotekarza. W tym roku będziemy świętować 14 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czastarach.
Przez cały okres trwania Tygodnia Bibliotek organizujemy zajęcia komputerowe dla seniorów i nie tylko. Każdy może przyjść i rozpocząć przygodę z komputerem i Internetem.

Oferta biblioteki jest adresowana do wszystkich. Zajęcia komputerowe, imprezy edukacyjne, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi – to tylko kilka przykładów działań biblioteki. Biblioteka zaprasza także na mini-warsztaty z korzystania z bazy IBUK LIBRA oraz baz komputerowych zbiorów bibliotecznych . Te i wiele innych propozycji znajdziesz u nas, jeżeli wybierzesz bibliotekę!

Więcej o: ,

Skip to content