Wolne Lektury w katalogach bibliotek publicznych powiatu wieruszowskiego

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie oraz w większości bibliotek gminnych powiatu wieruszowskiego została uruchomiona dodatkowa usługa dla użytkowników korzystających z zasobów katalogów on-line. Katalogi zostały zintegrowane z internetową biblioteką Wolne Lektury (wolnelektury.pl).

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad trzy tysiące utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML, TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2.

wolne_lektury_pl

W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Lektury można swobodnie pobrać na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) oraz bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać a nawet udostępniać innym.

Adresy katalogów bibliotek:

Więcej o: ,