Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w Spale

ORGANIZATOR: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego

PATRONAT: Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak

PATRONAT HONOROWY: Polska Organizacja Turystyczna

24 września w ramach Wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki zorganizowany został wyjazd dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Wieruszowskiego do Spały. W wycieczce udział wzięli gimnazjaliści z Czastar, Sokolnik, Bolesławca, Galewic oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka i Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Wieruszowa. Wyjazd młodzieży możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.
Światowe Dni Turystyki to dzień ludzi aktywnych, łączących zwiedzanie ze sportem rekreacyjnym. Jest to okazja do integracji osób, które zawodowo zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej i społecznej.

Wśród atrakcji należy wymienić:

  • Skansen rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim
  • Trasa Turystyczna „Bunkier w Konewce”
  • Kościół Św. Idziego w Inowłodzu
  • Atrakcje turystyczne Spały, a także tarasy widokowe na Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.

Podczas imprezy miało miejsce, m.in. wręczenie certyfikatów jednostkom informacji turystycznej funkcjonującym w województwie łódzkim. Miło nam poinformować, iż Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie otrzymała Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii ** /Skala: I – IV /.
Oznacza to, iż biblioteka włączona została do sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej w Polsce. Proces certyfikacji IT realizowany przez Polską Organizację Turystyczną ma na celu zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi osób korzystających z Centrum Informacji Turystycznej oraz stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej. Jednostki były oceniane pod względem dogodnej lokalizacji, oznakowania (w tym dojazdu), dni i godzin otwarcia, układu pomieszczeń (funkcjonalności), dostępu do bezpłatnych materiałów promocyjnych, doświadczenia pracowników oraz stopnia znajomości języków obcych. Certyfikat wydawany jest na czas określony i podlegać będzie okresowej weryfikacji.

Podczas o obchodów Światowego Dnia Turystyki zostały wręczone również odznaki honorowe Ministra Sportu i Turystyki “Za Zasługi Dla Turystyki”. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych tym wysokim odznaczeniem, znalazł się Pan Andrzej Szymanek, Starosta Wieruszowski.

Więcej o: , , , ,

Skip to content