Wizyta młodzieży VI klasy SP w Wieruszowie

2 grudnia br. Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła młodzież z VI klasy Szkoły Podstawowej w Wieruszowie wraz z opiekunką p. Beatą Piekielną.

Celem spotkania było zaznajomienie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki powiatowej, zbiorami oraz organizacją pracy. Pani dyrektor, Katarzyna Idzikowska, opowiedziała o różnorodnych formach aktywności biblioteki oraz przeprowadziła krótkie warsztaty korzystania z komputerowego katalogu biblioteki i wyszukiwania informacji o regionie. Jednocześnie pani Elżbieta Wierzba omówiła z młodzieżą zasady korzystania z komputerowej wypożyczalni oraz zapisu do biblioteki.

Odrębnym zagadnieniem były bogate zbiory regionaliów dokumentujących historię i kulturę powiatu wieruszowskiego. Młodzież mogła zapoznać się z księgozbiorem, w którym dominuje tematyka ekonomiczna, prawna i psychologiczna. Podręczniki akademickie oraz czytelnia multimedialna zapewniają możliwość rozwoju uczniom. Z inicjatywą występują również pracownicy biblioteki realizując programy edukacyjne dla młodzież.

Więcej o:

Skip to content