Wieruszowianie nie gęsi i swój język znają…

6 października 2006 r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie miała miejsce impreza p.h.: “Zabawy z językiem polskim”. W spotkaniu wzięli udział ci, którym leży na sercu piękno mowy ojczystej, również pracownik biblioteki powiatowej Elżbieta Wierzba.

Warto przypomnieć, iż rok bieżący został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Rokiem Języka Polskiego. Włączając się w tę akcję Miejsko-Gminna Biblioteka w Wieruszowie przygotowała dyktando oraz pogadankę o poprawności językowej, wygłoszoną przez pana Mariana Polońskiego, długoletniego nauczyciela w Liceum Ogólnokształcącym w Wieruszowie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa”.