Wieczór autorski Renaty Gruchockiej

W piątkowy wieczór 20 maja 2005r. bibliotekarze z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim ostrzeszowskiej poetki Renaty Gruchockiej, która urodziła się i mieszkała przez wiele lat w Wieruszowie. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Ostrzeszowie i było naprawdę niezwykłe. Otóż pani dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Katarzyna Idzikowska oraz Renata Gruchocka znają się jeszcze z czasów liceum. Po maturze jednak ich drogi się rozeszły i od tamtej pory nie widziały się ani tez nie wiedziały o tym, co która robi i czym się zajmuje. Od tego czasu minęło 18 lat… To spotkanie po latach było wzruszające i wyjątkowe, tak jak zresztą cały wieczór.

Pani Renata okazała się poetką o niezwykle wrażliwej duszy. Spotkanie z poezją „zwykłej Reni z Ostrzeszowa” – jak mówi o sobie poetka – utrzymane było w nastroju pełnym zadumy i refleksji. Swoje utwory autorka prezentowała przy taktach nastrojowej muzyki. W większości pochodziły one z pierwszego tomiku pt.: „Blaski i cienie”, wydanego w tym roku.

Jej wiersze pełne subtelności i delikatności mówią o wszystkim, o uczuciach, emocjach, życiu, szczęściu i ludzkich dramatach. Niektóre z nich są bardzo osobiste, inne mówią o wydarzeniach, które mają wpływ na bieg historii naszego świata.

W spotkaniu uczestniczyli również przyjaciele i rodzina pani Reni, sponsorzy, pan starosta ostrzeszowski oraz pan poseł Andrzej Grzyb a także wszyscy, kochający poezję. Niezwykle miłym akcentem było również przybycie pani burmistrz Wieruszowa Iwony Szkopińskiej, która pogratulowała poetce sukcesu, wręczyła kwiaty oraz zaprosiła panią Renatę do Wieruszowa.

Więcej o: , , ,

Skip to content