V Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze Czesława Miłosza i Kazimierza Wierzyńskiego, Patronów Roku 2024” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach; 25 Kwietnia 2024 roku

Rok 2024 ogłoszony został przez Senat i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej m. in. Rokiem Czesława Miłosza i Rokiem Kazimierza Wierzyńskiego. W roku bieżącym obchodzimy 20. rocznicę śmierci Czesława Miłosza  (1911-2004), jednego z najwybitniejszych twórców, który na stałe zaistniał w polskiej     i światowej literaturze, laureat wielu nagród, a wśród nich Nagrody Nobla (1980). Kazimierz Wierzyński (1894-1969), to wyjątkowa postać w dziejach literatury polskiej, wielki artysta słowa, świętujemy jego 130. rocznicę urodzin oraz 55. rocznicę śmierci. Dla upamiętnienia wielkich Polaków, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie klas IV- VII szkół podstawowych. Do rywalizacji  przystąpiły 32 osoby w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V i klasy VI-VII. Poziom recytacji był dość wyrównany, każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział i skromny upominek, laureaci odebrali dyplom za zajęte miejsce i nagrody książkowe. Recytację oceniała komisja w składzie: Pani Katarzyna Idzikowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, Pani Jadwiga Podejma, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubnicach, Pani Barbara Panek, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Zwycięzcy konkursu:

Kategoria wiekowa klasy IV-V szkoła podstawowa:

I miejsce: Zofia Hatalska, SP Wójcin

II miejsce: Maria Golińska, SP Łubnice i Agata Cierkosz, SP Wójcin

III miejsce: Lena Kośmider, SP Wójcin

Wyróżnienie: Zuzanna Kwiatkowska, SP Dzietrzkowic

Kategoria wiekowa klasy VI-VII szkoła podstawowa:

I miejsce: Maria Kaleta, SP Łubnice

II miejsce: Martyna Hadryś, SP Dzietrzkowice i Aleksandra Błaszczak, SP Łubnice

III miejsce: Aleksandra Morawiec, SP Wójcin i Sara Zaremba, SP Dzietrzkowice

Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich uczestników konkursu, opiekunów, nauczycieli, którzy podjęli trud przygotowania uczniów oraz do komisji konkursowej za rzetelną ocenę młodych artystów.

GBP Łubnice

Skip to content