Urodziny Kubusia Puchatka 2006

13 października 2006 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów drugich klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Wieruszowa na 80-te urodziny Kubusia Puchatka. Urodziny Kubusia Puchatka są obchodzone w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w całej Polsce.

Zdaniem pomysłodawczyni obchodów, Elżbiety Olszewskiej, książka o Kubusiu nadaje się znakomicie do wspólnego czytania, gdyż jest ciekawa i sympatyczna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. „To postać kultowa i dla mnie, i dla mojej 6-letniej córki Zuzi” – mówi autorka pomysłu obchodów.

Postać Niedźwiadka o Bardzo Małym Rozumku wyszła spod pióra urodzonego w 1882 r. Alana Alexandra Milne’a. W 1926 r. ukazała się powieść dla dzieci „Kubuś Puchatek”, a dwa lata później – „Chatka Puchatka”. Tylko za życia Milne’a (zmarł 31 stycznia 1956 r.) przygody małego misia i jego przyjaciół zostały przetłumaczone na 12 języków i sprzedane w 7 milionach egzemplarzy. Kubuś Puchatek to jeden z najbardziej znanych i lubianych postaci dziecięcych. Zdobył on popularność i sympatię milionów dzieci na świecie.

Na przyjęcie urodzinowe dzieci przyniosły własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe wraz z życzeniami dla Kubusia. Każde dziecko mogło osobiście odczytać życzenia dla Puchatka. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu z wizerunkiem jubilata. Imprezie towarzyszyło głośne czytanie przygód Kubusia, wspólne śpiewanie, zabawy i inne atrakcje.

Więcej o: , ,

Skip to content