Uroczysta Gala 20-lecia Powiatu Wieruszowskiego

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego 6 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie świętował swoje 20-lecie. Uroczysta gala z tej okazji, połączona została z obchodami 100-lecia niepodległości.

Biblioteka jest jedną z jednostek powiatowych powołanych w tamtym okresie i jedyną powiatową instytucją kultury. Nasza placówka włączyła się w organizację tegorocznych obchodów i była współorganizatorem imprezy. Otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie na promocję obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia samorządu powiatowego i powrotu powiatu wieruszowskiego w struktury województwa łódzkiego. Partnerem Regionalnych obchodów była “Łódzkie Promuje”.

Dla naszej biblioteki miłym akcentem tej uroczystej gali był fakt, iż za pracę na rzecz samorządu powiatowego zostałyśmy wyróżnione statuetkami „Pracownik samorządowy 20-lecia Powiatu Wieruszowskiego”.

Więcej o: , , ,