Tydzień Bibliotek w Bibliotece w Wójcinie

W trwającym obecnie Tygodniu Bibliotek w Bibliotece w Wójcinie, dnia 11 maja 2022 roku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz, w ramach akcji „Z Książką na Walizkach”, której organizatorem jest Wydawnictwo Literatura z Łodzi. W roku bieżącym są to jubileuszowe,  10 Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, pod hasłem „Historie małe i duże”  i zarazem 10    w naszej bibliotece. Autorka Pani Grażyna Bąkiewicz pierwszą książkę „O melbo!”, wydała w roku 2002, a więc obchodziliśmy kolejny jubileusz, 20. rocznicę wydania tej książki, która została uznana Książką Roku 2002.

Spotkanie dla uczniów klas IV –VIII szkoły podstawowej, przebiegało w niezwykle przyjemnej atmosferze, autorka pięknie opowiadała o swoim pisarstwie, skąd czerpie pomysły, ile czasu poświęca na napisanie jednego utworu. Pisze opowiadania, bajki dla dzieci, głównie jednak jej praca pisarska skupia się na książkach dla młodzieży, przede wszystkim o tematyce historycznej. Spotkanie okazało się także wspaniałą lekcją historii.

Wydawnictwo Literatura przy okazji spotkań autorskich ogłasza konkurs plastyczny, w tym roku jego tytuł brzmiał: ”Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat na starej fotografii”. Prace konkursowe wpłynęły od pięciu uczniów, wszystkie bardzo ładne, trzy nagrodziło wydawnictwo, pozostałe biblioteka. Praca uczennicy Weroniki Musiewicz pojechała do Białej Rawskiej na finał akcji „Z Książką na Walizkach”.

Dziękujemy młodzieży szkolnej za udział w spotkaniu, nauczycielom za pomoc w jego organizacji, Wydawnictwie Literatura, za to ,że co roku jest z nami i wspiera biblioteki w rozwoju czytelnictwa.

Skip to content