Tydzień Bibliotek i Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin.

Nasza Biblioteka przyłącza się do Tygodnia Bibliotek. Czytelników i miłośników książek zaprasza do swojej siedziby. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz dziewiętnasty przygotowało program promocji czytelnictwa. W tym roku wydarzenia ruszają pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Jak tłumaczą wystarczy wejść do biblioteki– i można być tu, a zarazem wszędzie. Tym razem my przenosimy się do świata roślin. W ramach Tygodnia Bibliotek w poniedziałek (9.05)wtorek (10.05) oraz czwartek (12.05) dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Wieruszowie będą uczestniczyć w specjalnych warsztatach poświęconych roślinom. Warsztaty poprowadzi Barbara Dylewska Kierownik Oddziału w Wieruszowie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, inicjatorka tego przedsięwzięcia. W Tygodniu Bibliotek 12 maja przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin. Pamiętajmy, że ochrona i profilaktyka zdrowia roślin zasługuje na popularyzację, bo jest ważna dla rolnictwa i środowiska, a tym samym dla nas wszystkich. Przyroda pozostaje w ciągłej wzajemnej interakcji z człowiekiem, a zdrowie roślin w znacznym stopniu zależy od człowieka. Tymi zagadnieniami zajmie się na warsztatach pani Barbara Dylewska oraz Anna Lasota, które zapoznają dzieci ze światem roślin i będą zachęcać dzieci do dbania o rośliny. A oto relacja z dzisiejszych warsztatów. W dzisiejszych zajęciach uczestniczyła klasa II a wraz z wychowawczynią Marzeną Sokołowska. Było dużo ważnych wiadomości, były zajęcia praktyczne z poznawania roślin, były rebusy, zagadki i krzyżówki a na koniec zajęć każde dziecko dostało po zdrowym smacznym jabłuszku.

.