Tydzień Bibliotek 2007 w PBP w Wieruszowie

Zasadniczym celem Tygodnia Bibliotek 2007 było ukazanie mieszkańcom powiatu wieruszowskiego biblioteki jako nowoczesnego centrum informacyjnego, w którym każdy może skorzystać z księgozbioru i Internetu oraz uzyskać informacje na interesujący go temat.

7 maja 2007r. (poniedziałek) miało miejsce otwarcie wystawy pod hasłem „Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie biblioteką XXI wieku”. Celem wystawy było przybliżenie mieszkańcom powiatu wieruszowskiego działalności biblioteki na przestrzeni 5 lat – od początku jej samodzielnego funkcjonowania. Do godz. 18.00 trwały w bibliotece tzw. „Dni Otwarte” Bibliotekarze w tym czasie informowali czytelników o społecznej, edukacyjnej i kulturotwórczej roli biblioteki, o jej różnorodnej ofercie usługowej. Jednym słowem starali się przybliżyć mieszkańcom wizerunek biblioteki jako nowoczesnego centrum informacyjnego.

8 maja 2007 r. (wtorek) upłynął pod hasłem: „Biblioteki rola taka by zachęcić przedszkolaka”. W tym dniu miały miejsce spotkania z najmłodszymi mieszkańcami – przedszkolakami z przedszkola nr 1 w Wieruszowie. W programie spotkań był m.in. konkurs plastyczny Magiczny świat Książkolandii, pogadanki: Skąd się biorą książki?, Co to jest biblioteka?, konkursy i gry dla najmłodszych oraz głośne czytanie ulubionych książek przedszkolaków.

9 maja 2007 (środa) był dniem pod hasłem: „Podstawówka w bibliotece”. Tego dnia odbyły się spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie: “Z królem Maciusiem w bibliotece” – impreza czytelnicza z udziałem klasy III d oraz lekcja biblioteczna „Od tabliczki do książki”. Imprezom towarzyszyła wystawa książeczek własnoręcznie napisanych i wykonanych przez dzieci z terenu powiatu wieruszowskiego. Został rozstrzygnięty również konkurs plastycznego pod hasłem: „Biblioteka XXI wieku”.

10 maja 2007 r.(czwartek) upłynął pod hasłem: „To rzecz oczywista – bibliotekę odwiedza gimnazjalista”. W tym dniu miały miejsce spotkania z gimnazjalistami. W programie były m.in. warsztaty dla gimnazjalistów Nowoczesne sposoby wyszukiwania informacji, lekcja biblioteczna dla gimnazjalistów “Jak szukać by znaleźć” oraz “Biblioteka od kuchni” czyli gimnazjaliści w roli bibliotekarzy.

11 maja 2007 (piątek) był dniem dla licealistów pod hasłem: „Młodzież w bibliotece”. Tego dnia odbyły się spotkania z uczniami szkół ponadgimnazjalnych: Biblioteka – nowoczesne centrum informacji – lekcja biblioteczna dla klasy I, Internet- kopalnia wiedzy czy kopalnia śmieci? – warsztaty dla klasy I, Jak odnaleźć się w labiryntach bibliotek uczelnianych? – lekcja dla klasy II przygotowująca przyszłych studentów do korzystania z bibliotek uniwersyteckich.

12 maja 2007(sobota) był dniem pod hasłem: „Biblioteka przyjazna mieszkańcom”. Co wiesz o swoim powiecie? – w godzinach od 10.00 do 14.00 w bibliotece były prezentowane materiały o powiecie wieruszowskim oraz materiały dotyczące szlaków turystycznych.

Zobacz galerię zdjęć z Tygodnia Bibliotek w PBP w Wieruszowie

W ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 7 – 11 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 w bibliotece odbywał się również kiermasz książek używanych. Także w ramach Tygodnia Bibliotek od 7.05 do 12.05 2007r. wszyscy czytelnicy, którzy nie oddali na czas książek do biblioteki mieli szansę by oddać książki nie płacąc kary za ich przetrzymanie. Dodatkowo podczas Tygodnia Bibliotek czytelnicy mieli okazję skorzystania z Internetu nieodpłatnie. Podczas Tygodnia Bibliotek miały również miejsce spotkania integracyjne z grupami osób niepełnosprawnych.

Więcej o:

Skip to content