Tłusty Czwartek w bibliotece

Żył sobie mały, okrągły pączek,
był lukrowany i nie miał rączek.
Miał za to smaczną brązową skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę!

23 lutego 2017r w bibliotece świętowaliśmy „Tłusty Czwartek”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III c z wychowawczynią Beatą Łuczak. Była krótka pogawędka o tradycji tłustoczwartkowej będącej tym, co najbardziej lubimy-jedzeniem słodyczy i dobrą zabawą. Uczniowie zostali zapoznani z przysłowiami z okazji Tłustego Czwartku i z takimi pojęciami jak ostatki, zapusty czy karnawał. Dzieci miały za zadanie również pokolorować „papierowe pączki”. Uczniowie także recytowali wcześniej przygotowane wiersze o pysznych pączkach. Na zakończenie wszyscy przy wspólnym stole przystąpili do degustacji pączków, podążając za ludowym przysłowiem “Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole” Wszystkim życzymy dziś smacznego pączka.