Teatr MORALITET z Krakowa w Filii Bibliotecznej w Wójcinie

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych Szkoły Podstawowej w Wójcinie zaproszeni zostali do biblioteki w Wójcinie, dnia 25 października 2012 roku, na spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „Zalogowany”, w wykonaniu aktorek teatru MORALITET z Krakowa. Spektakl ukierunkowany był na weryfikację potencjalnych zagrożeń płynących z Internetu.

Aktorki w bardzo ciekawy sposób przedstawiły, że Internet to wspaniałe narzędzie do zdobywania wiedzy, wymiany poglądów, ale jednocześnie możliwość rozpowszechniania np. treści kultywujących używanie narkotyków, samobójstwa czy modę na odchudzanie, prowadzącą często do anoreksji. Młodych ludzi należy uświadomić, o zagrożeniach płynących Internetu, by korzystając z tego medium wykazywali zawsze najwyższą ostrożność. Przy nieumiejętnym korzystaniu z Internetu tworzy z niego groźnego przeciwnika, przed którym zawsze trzeba się mieć na baczności. „Internet jest jak drzewo złego i dobrego – zależy po co się sięga”.

Głównym celem przedstawienia było kontrolowanie zagrożeń płynących z sieci, kształtowanie świadomości bezpiecznego poruszania się w Internecie, budowanie atmosfery współpracy i zaufania między młodzieżą a dorosłymi.

Więcej o: , ,

Skip to content