Szlakiem dziecięcej wyobraźni przez Gminę Lututów – podsumowanie projektu

W dniu 10 listopada 2015 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lututowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Szlakiem dziecięcej wyobraźni przez Gminę Lututów” współfinansowanego w ramach Programu Współorganizacja Projektów Kulturalnych z terenu województwa łódzkiego 2015. Projekt ten adresowany był przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Lututów.

W ramach projektu zostały ogłoszone trzy konkursy: „Okładka do książki o Gminie Lututów” dla uczniów klas I-III, „Moja bajka o Gminie Lututów” dla uczniów klas IV-VI oraz „Multimedialna Opowieść o Gminie Lututów” dla gimnazjalistów. W trakcie uroczystości podumowującej projekt, można było obejrzeć wystawę prac plastycznych jak również prezentację multimedialną najlepszej pracy konkursowej, która została wydana na płycie pt. Uroki Lututowa”. Jej autorem jest laureatka konkursu Multimedialna opowieść o Gminie Lututów” Katarzyna Tomczyk uczennica gimnazjum, która osobiście zaprezentowała swoją pracę. Najładniejsze prace plastyczne jak również najciekawsze bajki o Gminie Lututów zostały wydane w formie broszurki pt „ Szlakiem dziecięcej wyobraźni przez Gminę Lututów”. Można w niej m.in. przeczytać „Lututowską historyjkę” Sandry Morga ,uczennicy SP w Niemojewie, która zajęła pierwsze miejsce, „Lutina i jedna łza” Natalii Leszczyskiekj laureatki drugiego miejsca , uczennicy SP w Lututowie oraz „Przygoda w Lututowie” Darii Rozmarynowskiej , również uczenicy lututowskiej szkoły. Z wybranych najładniejszych prac plastycznych powstała okładka do broszurki . Najładniejsza bajka został odczytana przez samą autorkę podczas uroczystości.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Lena Matyja, II Kacper Morga z SP w Niemojewie oraz III miejsce Maja Słaba z SP w Lututowie. Na finałowej imprezie projektowej mieliśmy przyjemność gościć z-ce dyrektora Łódzkiego Domu Kultury Pana Jacka Lewkowskiego oraz dyrektora Powiatowej Biblioteki P ublicznej w Wieruszowie Panią Katarzynę Idzikowską. Publiczność jak i zaproszeni goście otrzymali broszurki i płyty. Laureaci konkursów otrzymali z rąk Wójta Gminy Lututów nagrody rzeczowe, m.in. tablety, MP3 oraz dyplomy. Również nie zabrakło upominków dla uczniów, którzy brali udział w konkursach. Odebrali je przedstawiciele szkół. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Oprócz nagród rzeczowych, 17 laureatów konkursów otrzymało jeszcze jedną nagrodę . Był to wyjazd studyjny do Wrocławia, który odbył się w dniu 12 listopada 2015r Wyjazd ten był również realizowany w ramach projektu. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Etnograficzne , gdzie poznali historię, kulturę , tożsamość regionu dolnośląskiego. Kolejnym etapem wyjazdu było Humanitarium czyli park rozrywki edukacyjnej, które oferuje bliskie spotkania ze światem nauki. W innowacyjny sposób przekazna została im wiedza z fizyki, chemi, biologii , poznali tajemnice znikającego szkła , zobaczyli eksperymenty na własne oczy i mogli dotkąć zjawisk fizyki. W laboratorium zmienili się w małych naukowców. Samodzielnie wykonali niepowtarzalne kostki kąpielowe. Była to z pewnością inspiracja do poznania i tworzenia czyli mania odkrywania! Na zakończenie wycieczki uczestnicy wjechali na 49 piętro największego budynku w Polsce czyli na Sky Tower, skąd mogli zobaczyć panoramę Wrocławia. Wszyscy w dobrych humorach i z pełnym bagażem przeżyć wrócili do domów.

Wystawę prac plastycznych można obejrzeć do końca listopada w GBP w Lututowie.
Dziękujemy wszystkim , którzy zaangażowali się i pomogli w realizacji projektu.

Więcej o:

Skip to content