Szkolenie on-line dla bibliotekarzy

Szkolenie z ubytkowania

W dniu 24 lutego 2016r w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej o godz. 10.00 odbyło się szkolenie on -line dla bibliotekarzy z terenu powiatu wieruszowskiego. Tematem szkolenia było: „Obsługa inwentarzy – ubytkowanie” i „Skontrum” w zintegrowanym systemie zarządzania biblioteką SOWA 2.

Szkolenie przeprowadził pan Jerzy Iwaszkiewicz specjalista z firmy Sokrates Software z Poznania. Poprzez Internet prowadzący łączył się z bazą każdej biblioteki, która wzięła udział w szkoleniu i na konkretnych przykładach udzielał praktycznych wskazówek i porad danej placówce z zakresu ubytkowania i skontrum. Szkolenie przeprowadzone zostało w sposób ciekawy, jasny i klarowny a przede wszystkim dostępny.

Prowadzący Pan Jerzy wykazał się przy tym ogromną cierpliwością w tłumaczeniu mechanizmu działania programu SOWA, który dzięki temu stał się o wiele bardziej zrozumiały. Forma takiego typu szkoleń bardzo przypadła do gustu naszym bibliotekarkom i padła propozycja by była kontynuowana w przyszłości. Z uwagi na to w planach mamy kolejne spotkania tego typu on-line. W szkoleniu wzięli udział bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czastarach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnicach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Lututowie, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.

Więcej o: ,

Skip to content