Święta u dzieci z Bullerbyn

18 grudnia 2009 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Wieruszowie z klasy III a wraz z wychowawczynią Beatą Nowak. Impreza była poświecona znanej i lubianej lekturze „Dzieci z Bullerbyn”, która opowiada o życiu małych bohaterów, mieszkających w Szwecji. W książce szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren przedstawiony świat to dziecięcy raj, dlatego tez ta książka cieszy się taką popularnością wśród najmłodszych czytelników.

Tematem przewodnim spotkania były szwedzkie świąteczne zwyczaje. Przy tradycyjnych piernikach, które goszczą na szwedzkich świątecznych stołach, dzieci opowiadały o świątecznych tradycjach, panujących w tym kraju. Uczniowie również wykonali małe kolorowe koszyczki, do którego każde dziecko włożyło napisane przez siebie życzenia. Ten zwyczaj jest bardzo popularny wśród szwedzkich dzieci.

Na zakończenie imprezy uczniowie zapoznali się z filmową wersją „Dzieci z Bullerbyn”. Dzieci mogły wykazać się znajomością lektury a także skonfrontować swoje wyobrażenia z wersją filmową. Impreza odbyła się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.

Więcej o: , ,

Skip to content