Starostwo czyta dzieciom

Od niedzieli 29 maja do niedzieli 5 czerwca 2005 trwa IV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe doroczne święto czytania dzieciom organizowane przez Fundację ABCXXI. Do tej wspaniałej akcji włączyła się również Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie i zorganizowała akcję pn.: „Starostwo czyta dzieciom”. Do wspólnego czytania dzieciom zaprosiła przedstawicieli Starostwa Powiatowego, jednostek organizacyjnych powiatu oraz Policji i Straży Pożarnej. Wszyscy bardzo chętnie zgodzili się poczytać naszym milusińskim.

W czwartek 2 czerwca czytanie odbyło się w wieruszowskich przedszkolach: w Samorządowym Przedszkolu nr 1 oraz w Samorządowym Przedszkolu nr 3. Przed dziecięcą publicznością wystąpili sami włodarze naszego powiatu Pan Starosta Andrzej Szymanek oraz Pan Wicestarosta Józef Wróbel, a także Pani Sekretarz Powiatu Danuta Janiaczyk, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pani Alicja Ruta, nauczycielka j. angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego Pani Urszula Kania, oraz pracownicy Powiatowej Biblioteki Publicznej Pani Dyrektor Katarzyna Idzikowska oraz Pani Elżbieta Wierzba. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy znanych poetów polskich w wykonaniu tak znakomitych gości. Same również recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Przygotowały także dla gości własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie Pan Starosta i Pan Wicestarosta rozdali dzieciom słodkie niespodzianki i złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Zobacz zdjęcia z czytania w Samorządowym Przedszkolu nr 1

W piątek 3 czerwca czytanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie. Do klas pierwszych przybyli na czytanie oprócz pana Wicestarosty nie byle jacy goście, bo: policjant z Komendy Powiatowej Policji Pan Wojciech Wróbel oraz strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Pan Dariusz Górecki. Sami później przyznali, że mieli tremę przed wystąpieniem i czytaniem dla dzieci. Ale – jak powiedziały później dzieci – wszyscy dorośli spisali się na piątkę. Dzieci podziękowały pięknie gościom i zaśpiewały dla nich piosenkę. Na zakończenie całej imprezy uczniowie otrzymali od Wicestarosty koszyk smakołyków oraz drobne upominki.

Zarówno straż jak i policja przygotowały dla dzieci inne atrakcje. Po czytaniu wszyscy wyszli przed budynek szkoły, gdzie dzieci mogły oglądać z bliska wóz strażacki oraz wóz policyjny. Policjanci i strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy, pokazali im wiele interesujących rzeczy i chętnie odpowiadali na ich pytania. Wszyscy świetnie się bawili zarówno dzieci jak i dorośli.

Zobacz zdjęcia z czytania w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka

Więcej o: , ,

Skip to content