Spotkanie Z Książką na Walizkach w Bibliotece w Wójcinie

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach, Filia Wójcin kolejny raz uczestniczyła w Łódzkich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Tegoroczna akcja czytelnicza „Z książką na walizkach”, której organizatorem jest Wydawnictwo Literatura, odbyła się pod hasłem „ Na tropie tajemnic”.

Biblioteka w Wójcinie zaprosiła do udziału w spotkaniu autorskim uczniów klas I – III szkoły podstawowej i oddział dzieci 5-6 letnich, bohaterem spotkania była łódzka pisarka Pani Kalina Jerzykowska.

Autorka zaraz od wejścia przywitała radośnie dzieci i zainicjowała rozmowę. Najpierw o wyszukanych, oryginalnych imionach, ich pochodzeniu i znaczeniu. Następnie opowiadała o swoich utworach, czytała ich fragmenty i recytowała wiersze. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą pisarską, a przy okazji dowiedzieć się ile trudu, cierpliwości i czasu potrzeba na napisanie jednej książki.

Na zakończenie wybrane zostały najlepsze trzy prace konkursowe spośród piętnastu, które wpłynęły na zorganizowany z okazji III Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami konkurs plastyczno-literacki pt. „Na tropie tajemnic mojego regionu”. Nagrodzeni uczniowie to: Błażej Depner, Norbert Markiewicz i Anna Tomaszewska. Praca Błażeja Depnera pojechała na finał akcji „Z książką na walizkach” do Uniejowa.

Więcej o: , ,

Skip to content