SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I ZAJĘCIA z DZIEĆMI w BIBLIOTECE w WÓJCINIE

Spotkanie przedwakacyjne z książką odbyło się 22 czerwca 2021 roku w czytelni biblioteki, gdzie rodzice czytali książki polskich autorów, w nawiązaniu do XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Rozpoczęliśmy wierszem Jacka Cygana „”Cała Polska czyta dzieciom”     w wykonaniu pani polonistki z miejscowej szkoły. Lektorzy – rodzice, przeczytali książeczki autorstwa Wiesława Drabika i Magdaleny Gruca z serii „Przygody Fenka”. Kolejnym etapem były zajęcia plastyczne podczas, których powstały kolorowe talerze witamin. Prace dzieci są prezentowane na wystawie w bibliotece.

Wakacyjne spotkanie z książką odbyło się 6 lipca 2021 roku i również czytaliśmy książki, tym razem Anieli Cholewińskiej-Szkolik z serii „Misia i jej mali pacjenci”, i czytały je dzieci. W dalszej części graliśmy w gry planszowe, edukacyjne, jedną z nich była gra nawiązująca do przeczytanej książki, a więc  o weterynarz Misi.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze zajęcia w bibliotece i zapraszamy na kolejne wspólne czytania, zabawy, konkursy, itp.

Skip to content