Spotkanie z Joanną Papuzińską w BPG Sokolniki

9 maja 2013r w Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki gościem była wybitna pisarka, autorka wielu opowiadań dla dzieci – Joanna Papuzińska. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach” przy współpracy z Wydawnictwem Literatura.

W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach. Już na wstępie Koło biblioteczne pod kierunkiem pani Gabrieli Siwik przywitało pisarkę pięknym przedstawieniem-powitaniem. Potem były rozmowy, czytanie wierszy, pytania i uśmiechy. Ważnym momentem tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Rany Julek! Za co lubię Juliana Tuwima”. Wszystkie prace artystyczne były wyjątkowe, niepowtarzalne. Wśród wyróżnionych znaleźli się Rozalia Szymoniak, Kasia Hodur i Mateusz Gasztych. Praca Rozalki pojechała dalej, by wziąć udział w finale konkursu w Tomaszowie Mazowieckim. Po rozdaniu autografów pani Papuzińska pojechała z dalszą podróż z książkami na walizkach.

Bardzo serdecznie dziękuję pani Gabrieli Siwik i dziewczętom z koła bibliotecznego Zespołu Szkół w Sokolnikach za przygotowanie przedstawienia.

Więcej o: , , ,

Skip to content