Spotkanie opłatkowe w DKK w Wieruszowie

16 grudnia 2013 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się świąteczno-opłatkowe spotkanie uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki. Najpierw składałyśmy sobie życzenia Świąteczne i Noworoczne a następnie rozdano drobne upominki. Wspominałyśmy także Święta Bożego Narodzenia w swoich domach, zwyczaje panujące i różne przygody z tym czasem związane.

Jednak głównym tematem spotkania było omówienie książki Roberta Rienta „Chodziło o miłość”. Główny bohater to Arek, rozwodnik, który tęskni za stałym związkiem, miłością, nie wie co sprawia, ze kobiety od niego odchodzą. Pomóc ma mu w tym terapia. Pewnego dnia po sesji zaczepia go kobieta – Justa, również pacjentka tej samej psycholożki. Nawiązują kontakt, który z biegiem czasu się zacieśnia i stają się parą. Justa cierpi na zaburzenia osobowości, wahania nastrojów i trafia co jakiś czas do szpitala psychiatrycznego. Arek jest cały czas przy niej. Jest to trudna miłość, ale to w niej właśnie się odnalazł. Inni bohaterowie tej książki, przyjaciele Arka i jego siostra, też mają problem z miłością, z uczuciami i związkami.

Jest w treści książki dużo wulgaryzmów, seksualności, szokujących sytuacji, niespotykanych zdarzeń i to sprawia że klubowiczkom nie przypadła ta książka do gustu. Wywołała jednak gorącą dyskusję. Pomimo trudnych tematów książki, którą omawiałyśmy, spotkanie przebiegło w nastroju świątecznym i bardzo miłej atmosferze. Następne spotkanie będzie w styczniu w Nowym 2014 Roku.

Więcej o: , ,

Skip to content