Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Gm.Sokolniki

W środę, 28 marca 2012r odbyło się drugie już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki. Choć klub liczy już 8 osób w spotkaniu uczestniczyły 4 panie. Tematem przewodnim dyskusji była powieść Marii Nurowskiej pt. „Niemiecki taniec”. Jak się okazało książka porusza wiele ważnych i trudnych tematów. Zaczynając od relacji polsko-niemieckich podczas II wojny światowej, a kończąc na ówczesnych problemach Afryki i AIDS.

Ciekawa konstrukcja powieści przedstawiająca równoległe spojrzenie na rodzinne tajemnice sprzed lat trzech bohaterów: Elizy i Marianny von Saarow oraz Czecha Pavelki sprawiło, że pozycję czyta się ze sporym zaciekawieniem.

Nasze spotkanie trwało blisko 1,5 godziny. Książka, podobnie jak wszystkie inne napisane przez Nurowską bardzo nam się podobała, poruszała i skłaniała do namysłu.

Następna pozycję jaką będziemy omawiać 25 kwietnia będzie „Przegrane życie Ewy Braun”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Więcej o: , , ,