Spotkanie DKK w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie

Dnia 2 lipca 2013 o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się pierwsze spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pierwsza część tego spotkania była organizacyjna, rozmawiałyśmy o terminach spotkań, o potrzebie czytania i wartościach książki.
Natomiast głównym tematem dyskusji, była książka Hanny Cygler “Dobre geny”. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że książkę dobrze się czyta, są w niej opisane nasze polskie realia i życie toczące się jakby obok nas. Dużo ciekawych wątków, jest i romans, jest wątek polityczny, obyczajowy i sensacyjny.

Tych wszystkich spraw dotyka Marta, 42 letnia samotna kobieta, doktor nauk ekonomicznych , która traci pracę w Warszawie i w poszukiwaniu spokoju wraca do Gdańska skąd pochodzi. Śledzimy jej obecne życie, relacje z rodzeństwem i matką ale i mężczyznami którzy pojawiają się w jej życiu . Ważne są też wspomnienia z dzieciństwa i młodzieńczych, studenckich lat.

Książka ciekawa, warta polecenia, Klubowiczki stwierdziły, że po książki Hanny Cygler jeszcze nie raz sięgną. Następne spotkanie planujemy w drugiej połowie sierpnia i będziemy omawiać książkę Joanny Jodełka “Grzechotka”.

Więcej o: , , , ,

Skip to content