Spotkanie DKK w Wieruszowie: „Potem” – Rosamund Lupton

Na pierwszym spotkaniu w 2014r. członków Dyskusyjnego Klubu Książek przy MGBP w Wieruszowie we wtorek 25 stycznia, omawiałyśmy książę „Potem” angielskiej pisarki Lupton Rosamund. Akcja książki zaczyna się w jednej z londyńskich szkół, w której wybucha pożar. Ucierpiały w nim bardzo Grace i jej siedemnastoletnia córka Jenny. Spotykają się w szpitalu „poza swoimi ciałami”. Chcą dociec, kto podpalił szkołę i dlaczego ich rodzina tak bardzo ucierpiała. Czy to był przypadek, czy zaplanowane działanie.

Grace i jej wielka matczyna miłość chwyta za serce. Widzimy miłość rodziny, która o siebie walczy, która się rozumie i bardzo kocha.
Autorka wprowadza dużo bohaterów, wątków , zdarzeń, które zmuszają czytelnika do zastanowienia, uwagi i skupienia. Powieść to mroczny thriller psychologiczny, trzymający do końca w napięciu.Dyskusja na spotkaniu była bardzo żywa, bo i prowadzenie treści było nietypowe. Opinie klubowiczek były różne. Jedne są zachwycone książką, inne twierdziły że treść trudna do przebrnięcia. Ciekawe interpretacje odczuć, przekonywanie do swoich racji, wywołały ciekawą i jednocześnie fajną dyskusję.

Więcej o: , ,

Skip to content