Spotkanie DKK w Sokolnikach 25 września 2012

Podczas wtorkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach (25.09.2012) tematem głównym była książka Roberta Kanteckiego „Droga do miłości”. Z pozoru niewielka książeczka była prowokatorką rozmowy o tym, że „życie jest sztuką wyboru”, a każdy wybór niesie za sobą konsekwencje. Jest to forma rozrachunku bohatera z przeszłością. Wspomina w niej swoje miłości, swoje wybory i ich skutki. Narrator jako osoba wszechwiedząca często przestrzega i moralizuje czytelnika, zadaje pytania na które oczekuje odpowiedzi.

Moim zdaniem książka adresowana jest głównie, lecz nie tylko, dla ludzi poszukujących miłości, swojej drugiej połowy. Główny bohater daje wskazówki i na podstawie własnych wyborów podpowiada jakich błędów lepiej unikać podczas drogi w poszukiwaniu miłości. Książka to drogowskaz czy przestroga? Na to pytanie Klubowiczki zgodnie przyznały, że trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Nie chcąc zdradzać zakończenia mogę tylko stwierdzić, że główny bohater to niekonsekwentny romantyk, który szuka swojego ideału. Czy znajdzie- tego nie powiem. Przez jego życie przelata się wiele kobiet: Magda, Kaśka, Żaneta, Agata, Lilka…. Czy któraś zdoła usidlić serce romantyka? Pisana prostym językiem, szybko się czyta wzbudzając w czytelniku emocje. Zaś intrygująca dedykacja na pierwszych stronach „dla mojej ostatniej miłości… kimkolwiek ona będzie” pozwala dopiero po przeczytaniu całości na zrozumienie zamysłu autora.

Już dziś serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie z Robertem Kanteckim, autorem książki „Droga do miłości”. Spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki.

Więcej o: , ,

Skip to content