Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w filii GBP w Wójcinie

W piątek 20 maja 2011 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach zorganizowała w Filii GBP w Wójcinie spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Petkiem, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania oraz pisarzem. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej w Wójcinie.

Krzysztof Petek jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, które ukazały się w następujących seriach wydawniczych: Porachunki z Przygodą, Operacja Hydra, Gra, Czarny Kufer. W swoich utworach pokazuje świat realny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą znaleźć dla siebie miejsce, nawet za cenę ryzyka i odepchnięcia od siebie wygodnych i bezpiecznych postaw. Przedstawia bohaterów, którzy potrafią dostrzec człowieka potrzebującego pomocy i podpowiada jak postępować aby zawsze być pomocnym.

Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała opowieści o wyprawach i obozach, szkoleniach ratunkowych i survivalowych. Miała też możliwość obejrzenia zdjęć i filmów z wypraw do Rumunii, dorzecza Amazonki, a także obozów przetrwania organizowanych na terenie Polski.

Na zakończenie niezwykłego spotkania jego bohater przekazał uczestnikom informację, że mają być buntownikami, ale inteligentnymi, którzy potrafią powiedzieć „nie” złu szerzącemu się we współczesnym świecie. Mają zdobywać wiedzę, poznawać świat i realizować swoje marzenia.

Więcej o: , , , , , , ,

Skip to content