Spotkanie autorskie z Hanną Cygler – pisarką i tłumaczką

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie, we wtorkowe popołudnie 27.05.2014 w czytelni biblioteki gościliśmy p. Hannę Cygler – pisarkę powieści obyczajowych i tłumaczkę. Pani Hanna wprowadziła uczestników spotkania w swój pisarski świat z poczuciem humoru i z uśmiechem. Z ciekawością słuchaliśmy o jej pracy pisarskiej i nie tylko.

Barwnie opowiadała o swoim życiu, szkołach i pierwszych napisanych książkach, oraz problemach z ich wydaniem. Wyjawiła nam jak wygląda jej dzień pracy, kiedy siada do pisania i kiedy wymyśla treść swoich książek. Dowiedzieliśmy się również, skąd się biorą pomysły na napisanie książek, kim są bohaterowie, czy też różne wątki. Stwierdziła, że treści książek jest to fikcja, ale i obserwacja życia, ludzi czy zdarzeń. Lubi przebywać między ludźmi, bo zawsze coś ciekawego można zaobserwować, poznać i wykorzystać w swych powieściach. Spotkała się nie raz z tym, że znajomi
w jej bohaterach odnajdują coś z siebie.

Pisarka wyczerpująco odpowiedziała na wiele pytań zadanych przez uczestników spotkania. Swoimi barwnymi opowieściami potrafiła zainteresować swoją twórczością i ci co nie znali jej książek, deklarowali się, że na pewno po jej tytuły sięgną. Na zakończenie była możliwość zakupienia książek autorki wraz z dedykacją i autografem. Przy kawie i ciastkach, interesujących opowieściach, pytaniach i odpowiedziach spotkanie z pisarką upłynęło w miłej atmosferze.

Więcej o: , ,

Skip to content