SOWA MOBI, CZYLI BIBLIOTEKA W TELEFONIE..

Nasza biblioteka dołączyła do grona bibliotek, których katalog dostępny jest w wersji mobilnej w formie aplikacji. SOWA MOBI umożliwia naszym czytelnikom korzystanie ze zbiorów oraz ze swojego konta czytelnika biblioteki za pomocą smartfona lub tabletu.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacja pozwala niezalogowanemu czytelnikowi(w trybie anonimowym) na przeglądanie katalogu i inteligentne wyszukiwanie proste lub zaawansowane. Zalogowany użytkownik, po zainstalowaniu aplikacji i zarejestrowaniu się w danej bibliotece, dodatkowo zyskuje możliwości: zamawiania, rezerwowania, wypożyczania i prolongowania udostępnionych do wypożyczania zbiorów bibliotecznych. Ponadto ma wgląd w historię swoich wypożyczeń i stan rozliczeń z biblioteką, będzie on informowany o nadchodzących terminach zwrotów wypożyczonych materiałów lub ich przekroczeniu.

Użytkownik, który jest już zapisany w bibliotece (posiada konto czytelnika w systemie bibliotecznym) i chce korzystać z SOWY MOBI, może zalogować się do aplikacji mobilnej podając ten sam adres e-mail i hasło jak do posiadanego konta.Rejestracja nowego czytelnika w aplikacji dokonuje się poprzez elektroniczne wysłanie do systemu bibliotecznego danych niezbędnych do założenia konta czytelnika. W tym celu użytkownik musi wybrać opcję „Zarejestruj się”, a następnie wybrać właściwą bibliotekę, podać adres e-mail oraz ustanowić hasło. Na wskazany adres e-mail przesłane zostanie potwierdzenie z kodem cyfrowym niezbędnym do wpisania w aplikacji mobilnej.

Ponadto wymagane jest też podanie przez użytkownika informacji tj.: imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, adres zamieszkania oraz opcjonalnie numer telefonu. Proces rejestracji wymaga jednak potwierdzenia tożsamości czytelnika przez pracownika biblioteki na miejscu w jej siedzibie.

W aplikacji czytelnik znajdzie również : Propozycje – co warto przeczytać.

Często wypożyczane – czyli co najchętniej jest czytane

.Aplikację można pobrać ze:

strony www aplikacji Sowa MOBI: https://mobi.sowa.pl/

w sklepie Google Play: https://play.google.com/

App Store : https://apps.apple.com/

Skip to content