Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym 1863

W dniu 29 października 2013r w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym 1863. W konkursie wzięło udział 34 uczniów ze szkól ponadgimnazjalnych powiatu wieruszowskiego, których zadaniem było napisanie testu z wiedzy o powstaniu styczniowym.

Konkurs ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie w ramach projektu „Dialog z przeszłością” dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

  • I miejsce – Albert Ostrycharz
  • II miejsce – Karina Grądowa
  • III miejsce – Izabela Paczkowska
  • IV miejsce – Adam Kłobut

Nagrody wręczał laureatom starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Statuetki za udział w konkursie otrzymały szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Wieruszowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica. Statuetki odebrali osobiście dyrektorzy szkół Małgorzata Nikodem oraz Włodzimierz Matyja.

Powiatowa Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu. Szczególne podziękowania składa Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie: pani Dyrektor Małgorzacie Nikodem, bibliotekarce szkolnej Halinie Paluch, Rafałowi Kowalczykowi oraz Danucie Urbaś. Podziękowania również dla nauczycieli historyków Krystynie Siurdyban-Nowak, Andżelice Kretowicz, Krzysztofowi Gałęzie. Jednak największe podziękowania nalezą się młodzieży, która wzięła udział w konkursie, za włożony trud w przygotowanie się do testu i poświęcony czas.

Więcej o: , , , ,

Skip to content