Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn.: Zrób pluszaka dla strażaka

Powiatowy Konkurs Plastyczny pn.: „Zrób pluszaka dla strażaka”ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną i Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.

Celem konkursu było: zaprojektowanie maskotki, która swoim wizerunkiem będzie służyła promowaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie podczas różnego typu imprez i spotkań edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego.

Na konkurs wpłynęło 17 prac.

Prace były oceniane w dwóch kategoriach:

• rysunek maskotki
  • maskotka

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

• bryg. Maciej Dzielecki
  • bryg. Dariusz Górecki
  • st. kpt. Damian Polowy

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii maskotka

• I miejsce – Martyna Chrzan
  • II miejsce – Kinga Prymas
  • III miejsce – Miłosz Światłowski

W kategorii rysunek maskotki.

• I miejsce – Wiktoria Głowienkowska
  • II miejsce – Zuzanna Kiwała
  • III miejsce – Julia Wyder

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 9 czerwca o godz. 19.00. podczas imprezy STRAŻ na Noc w Bibliotece” organizowanej w ramach Ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Imprezie będzie towarzyszyć również wystawa wszystkich prac, biorących udział w Konkursie.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród. Zapraszamy również pozostałych uczestników po odbiór dyplomów.

Sponsorem nagród rzeczowych jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.