Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego Polska Prezydencja dla Europy

Dnia 9 listopada 2011 r w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu powiatowego pn. „Polska Prezydencja dla Europy”.

Konkurs „Polska Prezydencja dla Europy”, ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie. Współorganizatorem i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Przy organizacji konkursu współpracował również Wieruszowski Dom Kultury.

Celem konkursu było wyrażenie w formie graficznej znaczenia Prezydencji Polski dla Europy w oczach  młodych ludzi. Przygotowane na Konkurs plakaty miały nakreślić wizerunek Polski, jako państwa, które troszczy się o dobro wspólne i kulturę zjednoczonej Europy.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego. Każdy z uczestników Konkursu miał za zadanie wykonać oryginalny projekt plakatu w formacie A3. Technika wykonania była dowolna.

Na konkurs wpłynęło 7 prac z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

Prace oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Marian Zych – Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Małgorzata Zych – Wieruszowski Dom Kultury, Marcin Ostrycharz – Wieruszowski Dom Kultury.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

  • I miejsce – Magdalena Kupis ZSR im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie
  • II miejsce – Sara Chodorek ZSP im. St. Staszica w Wieruszowie
  • III miejsce – Karolina Hejna ZSP im. ST. Staszica w Wieruszowie

Nagrody i dyplomy wręczał uczestnikom Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek.

Więcej o: , , ,

Skip to content