Rozstrzygnięcie konkursu Bliżej natury… z ekologią na ty

10 grudnia 2012r w sali konferencyjnej warsztatów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek dokonał uroczystego podsumowania ogłoszonego przez Powiat Wieruszowski konkursu pn. „BLIŻEJ NATURY – Z EKOLOGIĄ NA TY”. Konkurs został przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie.

Celem konkursu było zainteresowanie naturą, walorami przyrodniczymi Powiatu Wieruszowskiego i ekologią uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wieruszowskiego poprzez obserwację środowiska przyrodniczego i wyrażenie jej w formie fotografii lub hasła o treści ekologicznej.

Konkurs składał się z dwóch części: fotograficznej, która była skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz na hasło o treści ekologicznej, która była skierowana do uczniów szkół podstawowych.

Na konkurs fotograficzny wpłynęło łącznie 27 zgłoszeń, a na hasło o treści ekologicznej wpłynęło łącznie 86 prac. Czteroosobowa niezależna komisja zgodnie z regulaminem przyznała 13 równorzędnych nagród dla laureatów konkursu fotograficznego i 12 równorzędnych nagród dla laureatów konkursu na hasło o treści ekologicznej.

W konkursie fotograficznym nagrody przyznawano za zdjęcie lub cykl zdjęć. Laureatami zostali:

• Paulina Fras z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie
  • Weronika Pawlak z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła w Wieruszowie
  • Weronika Marynowska z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła w Wieruszowie
  • Anita Owczarek z Zespołu Szkół im. Armii Gen. Andersa w Łubnicach
  • Marta Olek z Zespołu Szkół im. Armii Gen. Andersa w Łubnicach
  • Weronika Prędka z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie (za serie „woda” i „zima”)
  • Vjolca Behluli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie (za serie „motyle”, „ptaki”, „woda”, „o ochronie ziemi”, „kwiaty” i „przyroda”).

W konkursie na hasło o treści ekologicznej wyłoniono 12 haseł. Laureatami zostali:

• Natalia Otorowska ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku
  • Izabela Borek ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku
  • Katarzyna Stasik ze Szkoły Podstawowej w Galewicach
  • Emilia Hanc ze Szkoły Podstawowej w Galewicach
  • Michał Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Galewicach
  • Oskar Tryka z Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
  • Karolina Trzeciak z Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
  • Barbara Biesiadecka z Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
  • Weronika Mazurowska z Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie
  • Gabriela Cicha ze Szkoły Podstawowej w Mieleszynie
  • Paweł Pagacz ze Szkoły Podstawowej w Lututowie
  • Anna Gratka ze Szkoły Podstawowej w Lututowie

Hasło na koszulkę promocyjną, komisja wyłoniła spośród haseł nagrodzonych, a jest nim „Jak o przyrodę dbasz, taką opinię masz” autorstwa uczennicy Szkoły Podstawowej w Ostrówku Natalii Otorowskiej.

Zdjęcia laureatów zostały umieszczone w kalendarzu Powiatu Wieruszowskiego na rok 2013 oraz na wystawie pokonkursowej, która znajduje się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie przy ul. Waryńskiego 11.

Starosta Wieruszowski wręczył laureatom nagrody rzeczowe oraz materiały promocyjne o treści ekologicznej – kalendarze wieloplanszowe na rok 2013, koszulki z hasłem o treści ekologicznej, informator „Leśne wędrówki w powiecie wieruszowskim”, ulotkę ekologiczną „Jest konieczne i w modzie pomagać przyrodzie”, a także biuletyn o pszczołach i ich roli w przyrodzie.

Więcej o: , , ,