Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz czyli wszystkie drogi prowadzą do biblioteki

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja dla bibliotekarzy, sympatyków biblioteki oraz miłośników książek i rowerów. Odjazdowi w Wieruszowie spotkali się już po raz kolejny. Mimo obaw pogoda dopisała, i na starcie w sobotnie popołudnie 14 maja o godz. 14.00 stawiło się aż 60 uczestników. Uczestnicy wyruszyli spod Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie i udali się w kierunku Cieszęcina, gdzie zwiedzali Sanktuarium św. Wojciecha. Następny przystanek to Wyszanów. Z racji tego, że motywem przewodnim rajdu było hasło „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki” rowerzyści zajechali do biblioteki. Na półmetku rajdu przywitała uczestników bibliotekarka z Filii w Wyszanowie Anna Wróbel, która zaprosiła wszystkich do biblioteki (mieszczącej się w SP w Wyszanowie) na słodki poczęstunek. Nauczycielka Joanna Wróbel dla cyklistów otworzyła mieszczącą się w SP w Wyszanowie Izbę Regionalną, którą można było zwiedzać.

W bibliotece odbyły się konkursy, quizy i krzyżówki dla dzieci przygotowane przez bibliotekarzy. Na dzieci czekały nagrody i upominki a na wszystkich uczestników breloczki z logo MGBP w Wieruszowie. Tu również zostały wręczone dyplomy dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika rajdu: Sary lat 3 oraz pana Antoniego lat 78. Po odpoczynku rowerzyści kierowali się już do Wieruszowa. Po drodze na krótko zatrzymali się przy do Pałacyku w Lubczynie. Meta rajdu znajdowała się na parkingu przy samolocie gdzie organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas i zaprosili na przyszłoroczny rajd.

Organizatorzy: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie dziękują pani Joannie Wróbel, która przygotowała poczęstunek dla uczestników oraz Joannie Wróbel, która udostępniła zwiedzanie Izby Regionalnej.

Więcej o: , ,

Skip to content