Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

W sobotę 26 maja 2018r w samo południe wystartował rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”. W tym roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zaprosiła bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek na rajd: „Szlakami historii”. Trasa rajdu prowadziła: WIERUSZÓW – KUŹNICA SKAKAWSKA – ALEJA ŚW. ROCHA – USTRONIE – OPATÓW-KOLONIA-OPATÓW-PODBOLESŁAWIEC-BOLESŁAWIEC-PIASKI- KAMIONKA-MIELESZYN (KOLONIA POD LASEM)-MIELESZYNEK-KLATKA-WIERUSZÓW.

Jechaliśmy oznakowanymi szlakami rowerowymi również po drogach leśnych i polnych, co było niewątpliwie dużą atrakcją i wyzwaniem, szczególnie dla dzieci. W programie imprezy był piknik pod Basztą w Bolesławcu, gdzie miało miejsce wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Odwiedził nas także starosta Andrzej Szymanek. Były również dyplomy- dla najstarszego uczestnika rajdu- Antoniego Wiśniewskiego, któremu zostało odśpiewane 100 lat z okazji zbliżających się 80 urodzin oraz najmłodszego uczestnika-11-letniej Patrycji Ciszewskiej. Pogoda i humory dopisały a kolor który nam towarzyszył to kolor pomarańczowy w postaci koszulek, czapek, balonów i innych gadżetów. Było pomarańczowo, piknikowo i odjazdowo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym rajdzie. Szczególne podziękowania dla Andrzeja Olbromskiego za wyznaczenie trasy rajdu. Podziękowania dla Eugeniusza Paś, Krzysztofa Moski oraz Wojciecha Kudasia za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Serdeczne podziękowania dla radnych: Jarosława Dębskiego oraz Dariusza Sowińskiego za zasponsorowanie wyżywienia i napojów oraz pomoc techniczną. Dziękujemy również Konradowi Grygowskiemu Dyrektorowi GCK w Bolesławcu oraz Robertowi Fiączek za przygotowanie ogniska i udostępnienie wejścia na basztę.

Więcej o: , ,

Skip to content